Říjen

I když nebyl říjen na množství akcí tak bohatý jako září, rozhodně jsme se v naší třídě nenudili. V týdnu od 15. do 19. 10. proběhla celoškolní akce „Ovocný týden“. Proto jsme každý den věnovali jednomu druhu ovoce. Ochtnávali jsme ovoce syrové, sušené, mixované, vařené, pečené. Četli jsme si o něm, počítali je, malovali, tvořili z nejrůznějších materiálů, např. keramické hlíny, apod.

V říjnu nás také čekaly další dvě akce. Tou první a velmi významnou bylo 100. výročí vzniku naší republiky, které jsme spolu s celou školou oslavili v pátek 26. 10. krátkým vzpomínkovým pásmem plným písniček a významných osobností, např. našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka, v prvorepublikovém duchu včetně výzdoby a dobového oblečení.

Tou druhou byla oslava svátku Halloween, při které si děti ve svých třídách a v tvořivých dílničkách mohly vyrobit dárky a dekorace s halloweenskými motivy.

Mgr. Andrea Suchá